داخلی حوادث خبر
۲۹
گزارش تصویری:تصادف در جاده اهواز مسجدسلیمان
يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۲۴
گزارش تصویری:تصادف در جاده اهواز مسجدسلیمان
 
ایبنانیوز / یادداشت وارده / ضیاء عبدالهی

روز جمعه مورخ ۱۵/۱۲/۱۳۹۰ ساعت ۱۴:۰۰در محور اهواز مسجدسلیمان، ۴۰ کیلومتری مسجدسلیمان، شاهد برخورد بین خودروی پراید و پژو ۴۰۵ بودم که راننده پژو در آتش سوخت و طعمه حریق شد و دیگر سرنشینان توسط مردم نجات یافتند. سرنشینان خودروی پراید به وضع وخیم توسط اورژانس ۱۱۵ به شوشتر انتقال یافتند. متاسفانه چند ساعت بعد از وقوع تصادف،‌ با خبر شدم که راننده خودروی پراید که خانم جوانی بود، به علت شدت جراحت وارده، درگذشت. چند سال است که مسئولین قول داده اند که جاده مسجدسلیمان دوبانده شود ولی هنوز نشده است. چرا باید شاهد تصادفات مرگبار عزیزانمان باشیم؟ چه کسی پاسخگو است؟ تصاویر مستند از این تصادف را ارسال می کنم تا برای کاربران ایبنانیوز به نمایش بگذارید. واقعاً چه کسی پاسخگوست؟


(عکسها: از آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز) / ضیاء عبدالهی / جمعه 15 اردیبهشت 1391 )
کد مطلب: 7139
Share/Save/Bookmark
یکی ز حضرات کهیش
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۴:۴۹:۴۰
گویل و ددویل مو ، سی چه چی بهم ایگوین !؟
مشکل جاده میسلیمون هیچ وخت حل نیبو. حیف ز شاپور احمدی که رحمت خدا رهد که دی نیورگرده . ای حرفهای لیشی هم که بهم ازنین جا او پیانه پر نیکنه په وا به فرگه چاره بوییم ... خدا بیامرزس پیا خووی بید/.
بدون نام
۱۳۹۲-۰۵-۲۷ ۰۱:۱۲:۵۸
واقعا که
دوستدار بختیاری
۱۳۹۲-۰۵-۲۱ ۰۱:۲۷:۴۰
سلام عزیزان غیرتمند بختیاری نظرات شما متین ولی همگی باهم دست در دست هم به فکر ساماندهی مشکلات جاده ای شهرتون باشید نه خرد کردن همدیگر!
حسین
۱۳۹۲-۰۵-۲۰ ۰۱:۰۵:۳۷
عزیزان حداقل اگر جاده دوبانده شود آن راننده ی بیچاره ای که قوانین را رعایت کرده است با اشتباه راننده روبرو جانش به خطر نمی افتد
ایرج
۱۳۹۲-۰۲-۱۴ ۱۴:۱۶:۵۵
متاسفم
بدون نام
۱۳۹۲-۰۱-۰۶ ۰۰:۳۴:۴۹
این عکس گرفتن با موبایل دیگه چیه!!
محمد
۱۳۹۱-۰۷-۰۸ ۱۱:۲۱:۰۶
بارها شده است كه سرنشينان بعد از تصادف زنده زنده در اتش سوخته اند و اين آتش سوزي بيشتر مختص خودرهاي پژو است كه به محض برخورد آتش مي گيرند بطوري كه خودم شاهد صحنه اي بودم كه خودرو پژو با تير چراخ برق برخورد كرد و آتش گرفت بطوري كه راننده زنده زنده در آتش سوخت...
همشهری
۱۳۹۱-۰۵-۱۰ ۱۴:۰۶:۰۸
آنان که بیشتر مینویسند بیکارند ولی خوب میفهمند ...
الناز
۱۳۹۱-۰۴-۱۹ ۲۱:۳۳:۵۶
واقعا دلم برا اون خانم جوون که توش بود می سوزه. خانم کاظمی بود
میلاد
۱۳۹۱-۰۳-۰۸ ۰۰:۳۵:۱۵
لعنت خدا بر ... و ...
ط.هلیسادی/عسلویه
۱۳۹۱-۰۳-۰۵ ۰۹:۲۷:۰۵
1- عامل انسانی
2- عامل جاده ای
3- وسیله نقلیه
این 3 مورد رکن اساسی ایمنی در سفر و حمل ونقل جاده ای است ،
پلیس ناظر بر این پروسه است ، اما چون پلیس راه زورش به وزارت راه و خودروساز نمی رسد و اصولا دیواری کوتاهتر از دیوار مردم وجود ندارد، فشارها بر مردم است با جریمه های سنگین که برابری میکند با 1/2 در آمد ماهیانه بعضی از خانواده ها و آگر تصادفی پیش بیاید باز هم قشر ضعیف تر جامعه ضرر میکند چون بیمه کامل و یا بیمه بدنه ندارند.
چه بسا که در ابتدای یک سفر وقتی راننده ای با یک برگ جریمه 50 یا 100 هزار تومانی از طرف مامور پلیس بدرقه شود بقیه مسیر را با ناراحتی و بدون اعصاب رانندگی میکند. و این خود عاملی میشود تا با ضعف مهندسی جاده های ما بالاخص مناطق محروم ما ، و خودروهای غیر استاندارد دست به دست هم دهد و فاجعه ای این چنینی رخ دهد.
پایه از اساس ویران است. حال که ما هم زورمان نه به پلیس میرسد نه به جاده ساز و نه به خودرو ساز ، بیایید خود دست به کار شویم و با سرعت لاک پشتی خود را به مقصد برسانیم که آنهم اگر به خاطر ترافیکی که بوجود میاید و ترمز ناقص این کامیونهای چینی زیر دست و پای کامیونها جان سالم به در ببریم. 
بدون نام
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۱۵:۲۵:۴۸
آنان که بیشتر میفهمند.. این پاسخ در دفاع به یادداشت اقای علیوند یادداشت 10 خط اورده شد. درحالیکه یادداشتی میخواهد موضوع را لوث نماید.
كارمان
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۱۴:۰۹:۰۰
با بدون نام موافقم
حاجتی مرد خویی بود و یکی از خیانتهای امیدوار رضایی این بود که مردم و بویژه نخبگان بختیاری شهرستان مسجدسلیمان را از حاجتی ترساند و مردم را از خدمات او محروم کرد. همت و غيرتي كه حاجتي داشت حتما شهر را به يك جاي مي رساند
بدون نام
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۱۰:۲۶:۴۸
آنانی که بیشتر می فهمند بیشتر می توانند بنویسند. عده اي هم ...
مهدي
۱۳۹۱-۰۲-۲۹ ۰۳:۴۳:۵۷
هركه بيا خوس اخوره. نهده بكس
بدون نام
۱۳۹۱-۰۲-۲۷ ۲۱:۵۴:۳۱
میگم شما هم بیکارین مخصوصا کسی که 10 خط نظر دادی
بدون نام
۱۳۹۱-۰۲-۲۱ ۱۷:۰۰:۲۳
حاجتی پیا خویی بید
یکی از خیانتهای امیدوار رضایی این بود که مردم و بویژه نخبگان بختیاری شهرستان مسجدسلیمان را از حاجتیترساند و مردم را از خدمات او محروم کرد.
شعارش چه بود؟ دقیق یادم نیست:
شهر آباد دستان پاک میخواهد
كامران
۱۳۹۱-۰۲-۲۱ ۱۲:۵۸:۲۰
بنازمت ايبنانيوز
خيلي سالاري
زبان گوياي ايل مظلوم بختياري
جوان مظلوم
۱۳۹۱-۰۲-۲۱ ۱۲:۴۶:۱۰
در پاسخ به آن دوستی که می گوید رضائی را جریان مخالف اجازه ندادند کاره کنه !!! فقط یک جمله:
جریانی که به محوریت آقای حاجتی شکل گرفته از سال 84 شروع به فعالیت جدی کرده است (با آمدن آقای حاجتی به عنوان امام جمعه مسجدسلیمان)/ اما آقای رضائی که 16 سال نماینده شهر بوده قبل از آن چه کرده !!!
چرا بی خود سرت را زیر برف می کنی برادر من !!!
اتفاقاً مشکل شهر ما وجود یک عده خواص بی بصیرتی است که حاضرند بخاطر منافع باندی، شهر را بفروشند! و هر چهار سال یکبار شعار بازم خسه سر می دادند!!!
الحمدلله که امسال...
یکی از رانندگان اتوبوس تعاونی 10
۱۳۹۱-۰۲-۲۱ ۱۰:۴۶:۲۸
با سلام خدمت همه عزیزان
جناب اقای عالیوند و بختیاری زاده اینجا کسی نگفته که فقط جاده مقصره در تصادفات. بلکه منظور این است اگه جاده دوبانده می شد درصد تصادفات کاهش میافت. من خودم درخط اهواز به کرج مشغول بکارم. همین جاده پلدختر خرم اباد هر روز که رد میشدم شاهد تصادفات ناگواری بودم اما جدیدا در آزاد راه پل ذال خرم اباد هر دو هفته یک تصادف میبینم. ایا اینجا جاده تاثیر فراوانی دارد یا خیر؟ ایا اگر جاده اهواز مسجدسلیمان اتوبان بشود درصد مرگ و میر پایین میاید یا خیر؟
بختیاری زاده
۱۳۹۱-۰۲-۱۹ ۲۳:۴۵:۳۴
همین امشب در اخبار امد که در یک سانحه رانندگی در استان مرکزی خودروئی که دو نفر از سرنشینان آن کارشناس های خارجی انژری هسته ای بودند یکی از انها که کارشناس کره ای بود کشته شد. چندی قبل هم علی دائی با ماشین اخرین سیستمش در جاده استان مرکزی سمت تهران دچار سانحه شد. در این دو مورد لاقل نمیشود گفت مقصر خودرو های انها بوده. چرا که میدانیم خودرو علی دائی تویوتا پرادو بوده که ماشینی بسیار قوی در استاندارد و کلاس بالای جهانی است و ماشین کارشناسان اتمی هم نمیتواند خودرو ضعیف بوده باشد. این هر دو سانحه آن هم در جاده های استان مرکزی که توجهات ویژه در آن ها میشود، نشان میدهد حتی در جاده های خوب و خودرو های اخرین سیستم جهانی هم اگر در رانندگی برای چند لحظه کمی بی احتیاطی شود، قطعا حادثه در کمین خواهد بود.
عالیوند
۱۳۹۱-۰۲-۱۹ ۱۹:۵۰:۴۸
با سلام. حتی در اتوبان قم-تهران و دیگر بزرگراه ها و اتوبان ها مملکت نیز بارها شاهد تصادفات مرگبار و خونین هستیم. که آشکار است جاده تنها نباید عامل آن تصادفات مهلک باشد و بیگمان عامل انسانی مانند خستگی خواب الودگی راننده و دیگر عوامل رفتاری رانندگان نیز در بروز تصادفات مهلک و کشتار های رانندگی نقش اساسی دارند. اگر تنها جاده مقصر باشد آنهمه خودرو که شبانه روز در حال گذر از آن جاده ها بوده اند نیز بایست چنان گرفتار تصادف شوند.
اگر احساسی به موضوعات نگاه نکنیم باید بپذیریم فرهنگ رانندگی نیز در ایران بسیار پایین است. خیلی ها از ماها ایین رانندگی را فرا میگیریم تا در ازمون اخذ گواهینامه قبول شویم. از سوی دیگر اگر مسءولین راهنمایی و رانندگی مملکت همان اندازه که در فکر اخذ جریمه بودند از طریق رسانه گروهی کمی به فکر اموزش و هشدار های ایمنی در رانندگی بوده باشند میتواند در کاهش تصادفات نقش داشته باشد.
با ارزوی کاهش مرگ و میر در جاده ها.
پسردایی
۱۳۹۱-۰۲-۱۹ ۱۶:۵۹:۳۸
تو این تصادف دخترعمه جوان من از بین رفت . دختر 1 ساله اش هم شیشه رفت تو جشمش که الان پدرش بردتش شیراز عملش کنه . اون یکی دختر عمه ام هم دست ه پاهاش شیکسته . لگنش شسکسته . جمحمه اش هم ضربه دیده . خانم زالی ولی چیزیش نشد . لطفا واسه شادی روحش دعا کنید ! مرسی !
مراد بختياري
۱۳۹۱-۰۲-۱۹ ۱۰:۰۰:۰۲
آقاي عاليپور گرامي درود بر شما
باور كن بنده در صدد دفاع از هيچكس نيستم و مانند شما دغدغه ي شهر و مردم مسجدسليمان را دارم و نميخواهم نظر آقا يا خانم بدون نام را تاييد يا تكذيب كنم چون عامل انساني در اينگونه تصافات يكي از عوامل است و بقول آقاي شيرالي اگر جاده عريض تر بود راننده پژو امكان فرار برايش وجود داشت اما نكته مهم در پيام شما انداختن همه ي گناه ها بر گردن نماينده سابق شهر است. برادر عزيز اولا كه آقاي رضايي كه ديگر نيست حالا ببينيم نماينده جديد چه خواهد كرد ! دوم اينكه رضايي منتخب همين مردم بود. مگر دوره قبل آقاي ح كه هم مقبوليت قوي نظام را داشت و هم سالها در شهر و در ميان مردم زندگي و به آنان خدمت كرده بود در برابر رضايي شكست نخورد؟ بعضي ها ميگويند رضايي با تقلب برنده شد اما اين قابل قبول نيست چون رقيبش امكانات بيشتري براي تقلب داشت بنابراين تقلبي در كار نبود، رضايي خيلي كارها كرد و خيلي كارها هم ميتوانست و نكرد. اما يكي از دلايل كار نكردن وي مخالفت همان گروه مخالفش بود كه منافع مردم را فداي منافع گروهي خود كردند و دود آن فقط بچشم مردم رفت ، دوست عزيز قبول كنيم كه ما مسجدسليمانيها اگر كسي قدم كوچكي برايمان برداشت ساير عيبهايش را استتار ميكنيم و اگر كسي كوچكترين گناهي كرد شديد ترين تنبيه را برايش كم ميدانيم و از سر تقصير كسي نميگذريم يعني گذشت نداريم. لذا تا زمانيكه (مثلا) من بعنوان يك گندلي به صرف هم طايفه بودن و صرفنظر از همه ي پارامترهايي كه يك كانديد نياز دارد به دكتر جليلي راي ميدهيم چه انتظاري ميتوان داشت ؟ تا زمانيكه مردم در انديشه و رفتارشان تجديد نظر نكنند هيچ چيز تغيير نخواهد كرد. با اين نوع نگاه مردم ، وضع مسجدسليمان تا صد سال ديگر هم تغييري نخواهد كرد فرق هم نميكند چه كسي نماينده باشد ، به مرد من و به زند شما همتبار عزيز
شیرالی شوشتر (شاهد تصادف)
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۸:۵۴:۱۲
آقا یا خانم بدون نام ظاهرا شما از مرگ و میر هموطنان زیاد ناراحت نمیشوی
اگر جاده عریض تر بود حتما راه فراری برای راننده پژو بود. انحراف نا به جای خودروی پراید علت حادثه شناخته شد. برای هموطنانی مثل شما متاسفم
عالیپور
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۱:۳۸:۴۰
آقای بدون نام که از طرف امیدوار رضایی کامنت میذاری...
مردم همه می دانند که پول جاده را عده ای خوردند و یک آب هم روش!! تو برای چی زور زیادی می زنی؟ بیان مشکلات جاده فرافکنی است؟ خجالت بکش وطن فروش. خون این همه انسانی که هر سال در این جاده می میرند، پای تو و امثال تو که از امیدوار رضایی ... حمایت می کنید و لاپوشونی می کنید. مسجدسلیمان که عقبگرد می کند به خاطر وطن فروشهایی مثل توست
مراد بختياري
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۱۰:۵۶:۲۷
سلام
در هر تصادف چند عامل موثرند
1 - عامل انساني (عدم وجود فرهنگ رانندگي و توجه به علائم هشدار دهنده - خواب آلودگي - استرس و...)
2 - عامل جاده اي ( تنگ بودن معبر - پيچهاي غير استاندارد
3 - عدم اشراف مامورين پليس راه بر عملكرد رانندگان و جلوگيري از رانندگان معتاد ، در اكثر تصادفات.
ما فقط عامل دوم را ميبينيم و از دو عامل ديگر غفلت ميكنيم. البته داشتن جاده اي دوطرفه ميتواند به مقدار قابل ملاحظه اي از تصادفات بكاهد و متاسفانه مسجدسليمان با حدود 70 سال قدمت بعنوان يك شهرستان و نقش مهم در توليد اقتصاد كشور هنوز از يك جاده دوطرفه بي بهره است در حاليكه شهرهايي مانند اصفهان كه چندين جاده ارتباطي با شيراز و شهركرد و تهران دارد همه ي راههاي ارتباطيش دوبانده و حتي براي اتصال به تهران داراي دو جاده دوطرفه است !! و اين امر باز ميگردد به مسئولين شهر و استان كه به اين مهم بي توجه اند در حاليكه با همان دو در هزار نفت كه داراي مصوبه است و وزارت نفت كه چند سال اين مبلغ را به شهر بدهكار و از مطالبات بحق و قانوني شهر است را جهت ميتواند به اين امر اختصاص دهد 
ضیاء عبدالهی
۱۳۹۱-۰۲-۱۸ ۰۷:۱۰:۲۴
با سلام و درود بر شما
سپاس گذارم از اینکه خبر اینجانب را منعکس نمودید شما شیرمردان ایل هستید که باعث افتخار ما هستید. با آرزوی موفقیت روز افزون
سربلند و پیروز باشید
بدون نام
۱۳۹۱-۰۲-۱۷ ۲۱:۵۱:۲۹
راننده اگر بی احتیاط باشد و عاقلانه رانندگی نکند، در اتوبان 10 بانده هم تصادف و مرگ در کمین اوست. فرافکنی مسئولیت حتی در ایجاد چنین صحنه ها !؟