۴
معلمان خوزستانی، تعیین تکلیف استخدامی شدند
جمعه ۱۰ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۲۵
معلمان خوزستانی، تعیین تکلیف استخدامی شدند
 
سرویس آموزشی ایبنانیوز / فاضل حیدری

معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان از عدم انعکاس مناسب فعالیتها و تحولات مثبتی که در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان رخ می دهد، انتقاد کرد. 

به گزارش آژانس خبری بختیاری (ایبنانیوز)، سیروس خدادادی گفت: هیچ معلمی در استان خوزستان وجود ندارد که رابطه استخدامی وی تعیین تکلیف نشده باشد.

خدادادی افزود: در سال اخیر ۲۳۰۰ نیروی شرکتی آموزش و پرورش خوزستان، تبدیل وضعیت شده اند و برای ۵۴۰۰۰ نفر از فرهنگیان احکام کارگزینی صادر شده است. 

وی گفت: پرداخت مطالبات فرهنگیان در استان به روز شده است. این در حالی است که ۹۷ درصد از بودجه جاری ۷۰۰ میلیارد تومانی آموزش و پرورش خوزستان برای پرداخت حقوق ماهیانه بدون محاسبه اضافه کاری (حق التدریس) هزینه می شود و ۳ درصد باقیمانده نیز در پرداخت بهای آب، برق، گاز و تلفن مدارس و پرداخت حق مأموریتها و سایر هزینه ها صرف می شود. یعنی هر ماه ۴۹ میلیارد تومان از بودجه جاری آموزش و پرورش خوزستان فقط صرف حقوق می شود. کسی نگفته است بودجه آموزش و پرورش کم است اما عائله ما زیاد است.

خدادادی افزود: پس از اجرای هدفمندی یارانه ها، بهای برق ماهانه یک مدرسه در اهواز به یک میلیون و دویست هزار تومان رسیده است. همه این هزینه ها باید به موقع پرداخت گردد تا لحظه ای وقفه در آموزش و پرورش استان رخ ندهد.

سیروس خدادادی گفت: اگر افزایش ۲۵ درصدی حقوق کارکنان مناطق مرزی دولت در استان خوزستان تا کنون اجرائی نشده است، فقط به این دلیل است که مسئولان در تلاش برای تأمین اعتبار این مقدار افزایش و اعمال بر حقوق ۵۴۰۰۰ نیروی شاغل در آموزش و پرورش خوزستان بوده است. اگر این افزایش اجرایی شود به حقوق هر نفر از فرهنگیان متوسط ۱۴۰ هزار تومان افزوده می شود که رقم مناسبی به نظر می رسد.

وی در زمینه پرداخت هزینه درمان فرهنگیان نیز گفت: حداکثر پرداخت هزینه های درمانی فرهنگیان در راستای اجرای طرح بیمه طلائی به دو ماه رسیده است. 

خدادادی به عدم وجود برخی زیرساختهای رفاهی در برخی از شهرهای استان اشاره کرد و گفت: در ماه مبارک گذشته که قصد داشتیم یک وعده افطار فرهنگیان را دعوت کنیم، در بعضی شهرها رستوران مناسب وجود نداشت. 

وی همچنین علت عدم استقبال فرهنگیان استان از کارتهای اعتباری یک و نیم میلیون تومانی را عدم وجود فروشگاههای طرف قرار داد در برخی از شهرهای استان عنوان کرد.

خدادادی همچنین گفت: در سال گذشته، هفتاد میلیون پاکت شیر بدون نقص در مدارس استان خوزستان توزیع شده است.
کد مطلب: 5986
Share/Save/Bookmark
بدون نام
۱۳۹۰-۰۵-۱۷ ۲۱:۰۱:۵۷
خوب است فقط کی پرداخت می شود ؟
محمد رضا باژن
۱۳۹۰-۰۴-۱۵ ۱۷:۵۵:۰۴
اینکه قرار است مبلغی به عنوان حق مرزی به حقوق ما اضافه شود، خوشحال کننده نیست. چرا که سالهاست در شرایط بد محیطی بسر میبریم و دولت در این ارتباط هیچگونه عکس العملی از خودنشان نداده است. تازه این قصه سر دراز دارد.
مرادی مهر
۱۳۹۰-۰۴-۱۵ ۱۱:۰۶:۳۷
ما کماکان منتظر پیگیری مسولان در مورد "حق مرزی" می باشیم که باعث دلگرمی همکاران و حفظ نیروهای کیفی در سطح استان می گردد
بدون نام
۱۳۹۰-۰۴-۱۰ ۲۰:۳۳:۲۲
دست ایشان درد نکند